Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

lotus esprit 1976 2004 İthalat ve İhracat Japonya Avrupa Amerika

Lotus Esprit, İngiliz otomobil üreticisi Lotus tarafından 1976’dan 2004’e kadar üretilmiş bir spor otomobildir. Araba, şık tasarımı, güçlü motoru ve olağanüstü yol tutuşu ile tanınıyordu ve bu da onu dünya çapında otomobil tutkunları arasında popüler bir seçim haline getiriyordu. Lotus Esprit, performansı ve stili nedeniyle çok rağbet gören BAE ve Körfez ülkelerinde de popüler bir ithalat ve ihracat ürünüydü.

Lotus Esprit ilk olarak 1976’da tanıtıldı ve kısa sürede yüksek performanslı bir spor otomobil olarak ün kazandı. Araba, zamanına göre etkileyici olan 160 beygir güç üreten 2.0 litrelik bir motora sahipti. Fütüristik bir süper araba gibi görünmesini sağlayan şık çizgileri ve kama şeklindeki gövdesi ile otomobilin tasarımı da göze çarpan bir özellikti.

Yıllar içinde Lotus Esprit, her yeni modelin bir öncekinden daha fazla güç ve daha iyi performans sunmasıyla çeşitli güncellemeler ve yeniden tasarımlardan geçti. 1987’de otomobil, yeni bir gövde tasarımı ve 215 beygir güç üreten turboşarjlı bir motorla büyük bir revizyondan geçti. Arabanın bu versiyonu Lotus Esprit Turbo olarak biliniyordu ve hızla 1980’lerin en popüler spor arabalarından biri haline geldi.

Lotus Esprit, otomobilin son versiyonu Lotus Esprit V8 olmak üzere 2004 yılına kadar üretilmeye devam etti. Arabanın bu versiyonu, 350 beygir güç üreten 3.5 litrelik V8 motordan güç alıyordu ve bu da onu zamanının en güçlü spor arabalarından biri haline getiriyordu. Otomobilin tasarımı da 2000’li yılların başındaki diğer yüksek performanslı spor otomobillerle uyumlu olan daha modern ve agresif bir görünümle güncellendi.

BAE ve Körfez ülkelerinde Lotus Esprit, performansı ve stili nedeniyle otomobili arayan birçok otomobil meraklısıyla popüler bir ithalat ve ihracat ürünüydü. Araba genellikle üretildiği İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinden ithal edildi ve ardından BAE ve Körfez ülkelerindeki alıcılara satıldı. Araba ayrıca BAE ve Körfez ülkelerinden dünyanın diğer bölgelerine ihraç edildi ve burada koleksiyonerler ve meraklılar tarafından büyük beğeni topladı.

Bugün Lotus Esprit, dünya çapındaki otomobil tutkunları arasında popüler bir spor otomobil olmaya devam ediyor. Araba artık üretimde olmasa da, benzersiz tasarımını ve olağanüstü performansını takdir eden koleksiyonerler ve meraklılar tarafından hala çok rağbet görüyor. BAE ve Körfez ülkelerinde bir Lotus Esprit’e sahip olmakla ilgilenenler için hala birçok seçenek var ve birçok araba hala ithalat ve ihracat için mevcut. İster bir koleksiyoncu olun, ister sadece yüksek performanslı spor arabaların hayranı olun, Lotus Esprit kesinlikle etkileyeceğiniz bir otomobildir.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here