Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Ferrari-225S

araba

Ferrari 225 S, Ferrari tarafından 1952 ile 1953 yılları arasında üretilen klasik bir İtalyan spor otomobilidir. 225 S, V12 motora sahip ilk Ferrari’ydi ve uzun bir efsanevi Ferrari serisinin ilkiydi.

Ferrari 225 S, Gioacchino Colombo tarafından tasarlandı ve önceki 166 MM’ye dayanıyordu. Yaklaşık 170 beygir gücü üreten 2.7 litrelik bir V12 motora sahipti. Motor, boru şeklinde bir şasiye monte edildi ve dört vitesli bir manuel şanzımana sahipti. Araba yaklaşık 140 mil / saat azami hıza sahipti ve 8 saniyenin biraz üzerinde bir sürede 0-60 mil hıza çıkabiliyordu.

225 S anında bir başarıydı ve zamanın birçok büyük uluslararası yarışında yarıştı. 1952 Mille Miglia ve 1953 Targa Florio’yu kazandı. Ayrıca 24 Saat Le Mans ve Carrera Panamericana’da yarıştı. Araba, Alberto Ascari, Luigi Villoresi ve Umberto Maglioli de dahil olmak üzere dönemin en büyük sürücülerinden bazıları tarafından kullanıldı.

225 S çok başarılı bir yarış arabasıydı ve aynı zamanda varlıklı korsanlar için de popüler bir seçimdi. Satın alması ve bakımı çok pahalıydı ama aynı zamanda çok hızlı ve güvenilir bir otomobildi. Aynı zamanda çok şıktı ve klasik İtalyan tasarımıyla birçok kişi tarafından beğenildi.

Ferrari 225 S, Ferrari tarihinde çok önemli bir otomobildi ve uzun bir klasik Ferrari serisinin ilkiydi. Başarılı bir yarış arabasıydı ve zengin özel kişiler için popüler bir seçimdi. Aynı zamanda V12 motorunun geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşıydı ve geleceğin Ferrari’leri için bir standart oluşturdu.

Ferrari 225 S, bugün hala çok aranıyor ve en çok arzu edilen klasik Ferrari’lerden biri olarak kabul ediliyor. Hala klasik araba etkinliklerinde yarışıyor ve koleksiyoncular için popüler bir seçim. 225 S, uzun yıllar boyunca bir klasik olarak kalacağı kesin olan klasik bir İtalyan spor otomobilidir.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here