Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Dodge Viper (1992-2010)

Dodge Viper, Dodge (FCA US LLC’nin bir bölümü) tarafından 1992’den 2010’a kadar üretilmiş bir spor otomobildir. Dodge markasının amiral gemisiydi ve tamamen alüminyum çerçeveye ve tamamen alüminyum gövdeye sahip ilk seri üretim otomobildi. . Viper başlangıçta iki kapılı bir roadster olarak sunuldu, ancak 1996’da bir coupe versiyonu tanıtıldı. Viper, araba tutkunları tarafından çok aranan güçlü, hızlı ve lüks bir otomobildi.

Viper’ın ilk nesli 1992’den 1995’e kadar üretildi ve 8.0 L V10 motorla çalışıyordu. Bu motor 400 hp ve 465 lb-ft tork üreterek Viper’ın 170 mph hıza ulaşmasını sağladı. Viper’ın ikinci nesli 1996’dan 2002’ye kadar üretildi ve 8.3 L V10 motorla çalışıyordu. Bu motor 500 hp ve 525 lb-ft tork üreterek Viper’ın 190 mph hıza ulaşmasını sağladı. Viper’ın üçüncü ve son nesli 2003’ten 2010’a kadar üretildi ve 8.4 L V10 motorla çalıştırıldı. Bu motor 600 hp ve 560 lb-ft tork üreterek Viper’ın 206 mph hıza ulaşmasını sağladı.

Viper, Birleşik Arap Emirlikleri’nde çok popüler bir arabaydı ve Dubai ve Abu Dabi yollarında sıkça görülüyordu. Araba, arabayı genellikle bir statü sembolü olarak satın alan BAE’nin zengin vatandaşları arasında da popülerdi. Viper, arabalarını sık sık modifiye eden ve kısa mesafeli araba yarışlarına ve diğer etkinliklere katılan BAE’deki araba tutkunları arasında da popülerdi.

BAE’de klasik bir Dodge Viper almak veya satmak isteyenler için Classic Trader mükemmel bir platformdur. Classic Trader, klasik otomobiller için çevrimiçi bir pazar yeridir ve alıcılara ve satıcılara arabalarını alıp satmaları için güvenli ve emniyetli bir platform sağlar. Web sitesi ayrıca her araba hakkında geçmişi, durumu ve fiyatı dahil olmak üzere ayrıntılı bilgiler sağlar.

Classic Trader, BAE’de klasik bir Dodge Viper almak veya satmak isteyenler için mükemmel bir platformdur. Web sitesi, her araba hakkında ayrıntılı bilgi sağlar ve alıcılar ve satıcılar için güvenli ve güvenli bir platform sunar. Geniş klasik araba yelpazesiyle Classic Trader, sizin için mükemmel klasik Dodge Viper’ı bulmak için mükemmel bir yerdir.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here