Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

zafer tr3 1955 1962 İthalat ve İhracat Japonya Avrupa Amerika

Triumph TR3, İngiliz üretici Triumph tarafından 1955’ten 1962’ye kadar üretilen bir spor otomobildi. Uzun yıllar ithal ve ihraç ettiği BAE ve Körfez ülkelerinde popüler bir modeldi.

TR3, 1955 yılında TR2’nin halefi olarak tanıtıldı. 95 beygir gücü üreten 2.0 litrelik dört silindirli bir motorla çalışıyordu. Araba saatte 105 mil azami hıza sahipti ve 10.8 saniyede 0’dan 60 mil hıza çıkabiliyordu.

TR3, şık tasarımı ve etkileyici performansı nedeniyle BAE ve Körfez ülkelerinde popüler bir otomobildi. Genellikle yarış için kullanılıyordu ve Dubai, Abu Dabi ve bölgedeki diğer şehirlerin yollarında sık sık görülüyordu.

1950’lerde ve 1960’larda BAE ve Körfez ülkeleri hızlı bir ekonomik büyüme yaşıyordu ve birçok insan zenginliklerini ve statülerini göstermek için lüks otomobiller arıyordu. TR3, şık ve güçlü bir spor araba isteyenler için popüler bir seçimdi.

TR3 ayrıca BAE ve Körfez ülkelerinden dünyanın diğer bölgelerine ihraç edildi. Avrupa ve Kuzey Amerika’daki birçok koleksiyoncu ve meraklı, kalitesi ve performansıyla tanınan bu arabaları almakla ilgilendi.

Bugün Triumph TR3, dünya çapında koleksiyonerler ve meraklılar tarafından çok aranan bir klasik otomobil. Spor arabaların altın çağının bir simgesi ve İngiliz otomotiv endüstrisinin mühendislik ve tasarım becerilerinin bir kanıtıdır.

Sonuç olarak, Triumph TR3, 1955’ten 1962’ye kadar BAE ve Körfez ülkelerinde popüler bir spor otomobildi. Dünyanın birçok yerine ithal ve ihraç edildi ve bugün koleksiyonerler ve meraklılar tarafından çok beğenilen bir klasik otomobil olmaya devam ediyor. Şık tasarımı ve etkileyici performansı, onu spor arabaların altın çağının bir sembolü ve İngiliz otomotiv endüstrisinin mühendislik ve tasarım becerilerinin bir kanıtı haline getiriyor.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here