Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Toyota Cressida (1976-1992) Bakım ve Restorasyon

Toyota Cressida, Toyota tarafından 1976’dan 1992’ye kadar üretilen orta boy lüks bir sedandı. Güvenilirliği, konforu ve yumuşak sürüşüyle ​​biliniyordu. Bir Toyota Cressida’nız varsa, sorunsuz çalışmasını ve harika görünmesini sağlamak için bakımını yapmanız ve eski haline getirmeniz önemlidir.

Bakım:

Toyota Cressida’nızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için düzenli bakım şarttır. Akılda tutulması gereken bazı ipuçları:

1. Yağı ve yağ filtresini her 3.000 milde veya üç ayda bir (hangisi önce gelirse) değiştirin.

2. Hava filtresini altı ayda bir kontrol edin ve kirliyse değiştirin.

3. Fren hidroliği, servo direksiyon hidroliği ve şanzıman hidroliği seviyelerini düzenli olarak kontrol edin ve gerekirse tamamlayın.

4. Lastiklerde aşınma ve yıpranma olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

5. Akü terminallerinde korozyon olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse temizleyin.

6. Bujileri her 30.000 milde bir kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

restorasyon:

Toyota Cressida’nızı eski görkemine geri döndürmek istiyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları:

1. Dış ve iç kısmı kapsamlı bir şekilde temizleyerek başlayın. Dış yüzeyi temizlemek için yüksek kaliteli bir araba yıkama sabunu ve yumuşak bir sünger kullanın. İç kısmı temizlemek için elektrikli süpürge ve yumuşak bir fırça kullanın.

2. Gövdedeki ezik, çizik veya pas lekelerini onarın. Ezikleri doldurmak ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek için zımparalamak için bir gövde dolgusu kullanabilirsiniz. Pas lekelerini tedavi etmek için bir pas dönüştürücü kullanın ve ardından üzerlerini boyayın.

3. Farlar, arka lambalar veya aynalar gibi aşınmış veya hasarlı parçaları değiştirin. Yedek parçaları çevrimiçi olarak veya yerel bir otomobil parçası mağazasında bulabilirsiniz.

4. Toyota Cressida’nızın yol tutuşunu ve durma gücünü iyileştirmek için süspansiyonu ve frenleri yükseltin. Satış sonrası süspansiyon ve fren kitlerini çevrimiçi olarak veya yerel bir otomobil parçası mağazasında bulabilirsiniz.

5. Toyota Cressida’nızın performansını ve sesini iyileştirmek için yeni bir egzoz sistemi kurun. Satış sonrası egzoz sistemlerini çevrimiçi olarak veya yerel bir otomobil parçası mağazasında bulabilirsiniz.

Sonuç olarak, Toyota Cressida’nızın bakımını yapmak ve eski haline getirmek, sorunsuz çalışmasını ve harika görünmesini sağlamak için çok önemlidir. Toyota Cressida’nızı yıllarca en iyi durumda tutmak için bu ipuçlarını izleyin.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here