Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Pontiac-Astre

Pontiac Astre, 1970’lerden beri var olan klasik bir otomobildir. General Motors’un Pontiac bölümü tarafından üretildi ve 1975’ten 1977’ye kadar Kuzey Amerika’da satıldı. Astre, popüler Volkswagen Rabbit ve diğer küçük ithalatlarla rekabet etmek için tasarlanmış kompakt bir otomobildi. Hem iki kapılı hem de dört kapılı gövde stillerinde sunuldu ve 1.8L sıralı dört veya 2.5L sıralı beş ile güçlendirildi.

Pontiac Astre, Pontiac markasının Amerika Birleşik Devletleri’nde 1971’de durdurulmasından bu yana Kuzey Amerika’da satılan ilk Pontiac aracıydı. Astre, Chevrolet Vega’ya dayanıyordu ve Meksika’da satılan ilk Pontiac aracıydı. Aynı zamanda Pontiac Acadian’ın 1971’de üretimden kaldırılmasından bu yana Kanada’da satılan ilk Pontiac oldu.

Astre, temel model, S/E, S/E Sport ve S/E GT dahil olmak üzere çeşitli donanım seviyeleriyle sunuluyordu. Temel model, 80 beygir gücü üreten ve üç vitesli bir manuel şanzımanla eşleştirilmiş 1.8L sıralı dört motorla donatıldı. S/E, 110 beygir gücü üreten ve dört ileri manuel şanzımanla eşleştirilmiş 2.5L sıralı beş motora sahipti. S/E Sport, 120 beygir gücü üreten ve dört vitesli bir manuel şanzımanla eşleştirilmiş 2.5L sıralı beş motorla donatıldı. S/E GT, 140 beygir gücü üreten ve dört vitesli bir manuel şanzımanla eşleştirilmiş 2.5L sıralı beş motorla donatıldı.

Astre, Firethorn Red, Bright Blue ve Bright Yellow gibi çeşitli dış renklerle sunuldu. Ayrıca çeşitli iç renkler ve döşeme seviyeleri ile mevcuttu. İç mekanda iki kollu bir direksiyon simidi, bir AM/FM radyo ve bir takometre bulunuyordu. Astre ayrıca hidrolik frenler, hidrolik direksiyon ve arka cam buz çözücü gibi çeşitli kolaylık özelliklerine de sahipti.

Pontiac Astre, zamanında popüler bir otomobildi, ancak satışların düşmesi nedeniyle sonunda 1977’de durduruldu. Kısa üretim süresine rağmen, Astre bugün popüler bir klasik otomobil olmaya devam ediyor. Hem koleksiyoncular hem de meraklılar tarafından çok rağbet görüyor ve klasik otomobil şovlarında ve etkinliklerinde sıklıkla görülüyor. Astre, Pontiac’ın kaliteli araçlar üretme taahhüdünün harika bir örneğidir ve markanın zengin tarihini hatırlatır.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here