Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Pierce Arrow-Model 836H

araba

Pierce Arrow Model 836H, 20. yüzyılın başlarından kalma klasik bir otomobildir ve bugün hala popüler bir koleksiyoncu öğesidir. Model 836H, Pierce-Arrow Motor Car Company tarafından 1911’den 1912’ye kadar üretilen lüks bir otomobildi. Araba üst düzey lüks bir araçtı ve zamanının en pahalı arabalarından biriydi. Dönemin diğer arabalarından öne çıkmasını sağlayan çeşitli özellikler ve olanaklarla geldi.

Model 836H, 70 beygir güç üreten altı silindirli, 4.3 litrelik bir motorla çalışıyordu. Arabanın dört vitesli bir manuel şanzımanı vardı ve saatte yaklaşık 70 millik bir azami hıza ulaşabiliyordu. Deri iç kısım, katlanır tavan ve çeşitli diğer olanaklar dahil olmak üzere çeşitli lüks özelliklerle donatılmıştı. Araba aynı zamanda etkileyici yol tutuşu ve frenleme yetenekleriyle de tanınıyordu.

Model 836H pahalı bir arabaydı ve şimdiye kadar sadece yaklaşık 500 adet üretildi. Araba, sahibi Thomas Edison da dahil olmak üzere, zamanın zenginleri ve ünlüleri arasında popülerdi. Araba, yarış sürücüleri arasında da popülerdi ve üçüncü sırada bitirdiği 1912 Indianapolis 500 de dahil olmak üzere birçok yarışta kullanıldı.

Bugün, Pierce Arrow Model 836H hala popüler bir koleksiyoncu öğesidir. Koleksiyonerler tarafından oldukça rağbet gören otomobil, klasik otomobil fuarlarında ve müzayedelerde sıklıkla görülüyor. Araba, yaşına rağmen hala iyi durumda ve açık artırmalarda yüksek bir fiyat alabilir.

Pierce Arrow Model 836H, 20. yüzyılın başlarından kalma ikonik bir arabadır ve koleksiyoncular tarafından hâlâ çok rağbet görmektedir. Araba lüks ve güçlü bir araçtı ve dönemin zenginleri ve ünlüleri arasında popülerdi. Araba hala iyi durumda ve müzayedelerde yüksek bir fiyat alabilir. Pierce Arrow Model 836H, otomobil koleksiyoncuları tarafından uzun yıllar boyunca takdir edileceği kesin olan klasik bir otomobildir.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here