Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Nissan-Maxima

Nissan Maxima, onlarca yıldır var olan klasik bir sedandır. Nissan Maxima, ilk olarak 1981’de Amerika Birleşik Devletleri’nde tanıtılan orta boy bir otomobildir. Başlangıçta dört kapılı bir sedan olarak satıldı, ancak o zamandan beri bir coupe ve bir istasyon da dahil olmak üzere çeşitli gövde stillerinde mevcuttu. vagon. Maxima, güvenilir ve şık bir araba arayanlar için popüler bir seçim olmuştur.

Maxima’nın ilk nesli 1981’de piyasaya sürüldü ve Nissan Bluebird’e dayanıyordu. 115 beygir gücü üreten 2.4 litrelik sıralı dört motorla çalışıyordu. İç mekan, deri koltuklar, elektrikli camlar ve klima ile lüks bir tasarıma sahipti. Dış kısım, alçak duruşu ve aerodinamik çizgileri ile şık ve sportifti.

Maxima’nın ikinci nesli 1985’te piyasaya sürüldü ve 150 beygir gücü üreten daha büyük bir 3.0 litrelik V6 motora sahipti. Dış kısım daha agresif bir tasarımla güncellenirken, iç kısım daha büyük bir orta konsol ve geliştirilmiş ses sistemi ile yükseltildi. Maxima ayrıca sürüş kalitesini artıran yeni bir dört tekerlekten bağımsız süspansiyon sistemi kazandı.

Maxima’nın üçüncü nesli 1989’da piyasaya sürüldü ve 190 beygir gücü üreten 3.0 litrelik bir V6 motora sahipti. Dış kısım daha modern bir görünümle güncellenirken, iç kısım daha büyük bir orta konsol ve iyileştirilmiş ses sistemi ile iyileştirildi. Süspansiyon sistemi de geliştirildi ve daha yumuşak bir sürüş sağlandı.

Maxima’nın dördüncü nesli 1995 yılında piyasaya sürüldü ve 222 beygir gücü üreten 3.0 litrelik bir V6 motora sahipti. Dış kısım daha agresif bir tasarımla güncellenirken, iç kısım daha büyük bir orta konsol ve geliştirilmiş ses sistemi ile yükseltildi. Süspansiyon sistemi de geliştirildi ve daha yumuşak bir sürüş sağlandı.

Maxima’nın beşinci nesli 2000 yılında piyasaya sürüldü ve 255 beygir gücü üreten 3.5 litrelik bir V6 motora sahipti. Dış kısım daha modern bir görünümle güncellenirken, iç kısım daha büyük bir orta konsol ve iyileştirilmiş ses sistemi ile iyileştirildi. Süspansiyon sistemi de geliştirildi ve daha yumuşak bir sürüş sağlandı.

Maxima’nın altıncı nesli 2004 yılında piyasaya sürüldü ve 255 beygir gücü üreten 3.5 litrelik bir V6 motora sahipti. Dış kısım daha agresif bir tasarımla güncellenirken, iç kısım daha büyük bir orta konsol ve geliştirilmiş ses sistemi ile yükseltildi. Süspansiyon sistemi de geliştirildi ve daha yumuşak bir sürüş sağlandı.

Maxima’nın yedinci nesli 2009’da piyasaya sürüldü ve 290 beygir gücü üreten 3.5 litrelik bir V6 motora sahipti. Dış kısım daha modern bir görünümle güncellenirken, iç kısım daha büyük bir orta konsol ve iyileştirilmiş ses sistemi ile iyileştirildi. Süspansiyon sistemi de geliştirildi ve daha yumuşak bir sürüş sağlandı.

Maxima’nın sekizinci nesli 2015 yılında piyasaya sürüldü ve 300 beygir gücü üreten 3,5 litrelik bir V6 motora sahipti. Dış kısım daha agresif bir tasarımla güncellenirken, iç kısım daha büyük bir orta konsol ve geliştirilmiş ses sistemi ile yükseltildi. Süspansiyon sistemi de geliştirildi ve daha yumuşak bir sürüş sağlandı.

Nissan Maxima, onlarca yıldır var olan klasik bir sedan. Çeşitli gövde stilleri, güçlü motorları ve geliştirilmiş iç ve dış tasarımıyla Maxima, güvenilir ve şık bir araba arayanlar için popüler bir seçim olmuştur. İster klasik bir sedan ister modern bir araç arıyor olun, Maxima kesinlikle harika bir sürüş deneyimi sunuyor.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here