Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Blog Details

MG-MG ZT

arabalar

MG ZT, araba tutkunları arasında bir kült klasiği haline gelen klasik bir İngiliz otomobilidir. British Motor Corporation (BMC) tarafından 1961’den 1971’e kadar üretilen ZT, çeşitli motor boyutları ve gövde stillerinde sunulan iki kapılı bir sedandı. ZT, BMC tarafından üretilen son otomobildi ve artık klasik bir otomobil olarak kabul ediliyor.

ZT, sportif ve şık bir otomobil olarak tasarlandı ve “lüks spor sedan” olarak pazarlandı. Uzun, alçak tavan çizgisi ve geniş, dik ızgarası olan zarif, aerodinamik bir tasarıma sahipti. İç mekan, deri koltuklar, ahşap döşeme ve çok çeşitli olanaklarla lükstü. ZT, dört vitesli bir manuel şanzıman ve güçlü bir motorla donatılmıştı, bu da onu hızlı ve yetenekli bir otomobil haline getiriyordu.

ZT, iki kapılı sedan, dört kapılı sedan ve üstü açık araba dahil olmak üzere çeşitli gövde stillerinde mevcuttu. Cabrio, BMC serisindeki tek dönüştürülebilir araç olduğu için özellikle popülerdi. ZT ayrıca 1.8 litrelik dört silindirli, 2.0 litrelik dört silindirli ve 2.6 litrelik V8 dahil olmak üzere bir dizi motorla da mevcuttu.

ZT halk tarafından iyi karşılandı ve hatta birkaç film ve televizyon programında yer aldı. Otomobil tutkunları arasında da popüler olmuş ve klasik otomobil tutkunları arasında bir kült klasik haline gelmiştir. ZT artık koleksiyoncular tarafından çok rağbet görüyor ve en çok arzu edilen klasik İngiliz arabalarından biri olarak kabul ediliyor.

ZT, sportif ve şık bir tasarıma sahip klasik bir İngiliz arabası arayan herkes için harika bir otomobil. Uzun bir geçmişi vardır ve İngiliz mühendisliğinin harika bir örneğidir. ZT, klasik bir İngiliz otomobiline sahip olmak isteyen otomobil tutkunları için harika bir otomobil ve uzun yıllar keyif vereceği kesin.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here