Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Jensen-Jensen S-V8

araba

Jensen S-V8, İngiliz otomobil üreticisi Jensen Motors tarafından 1965 ile 1976 yılları arasında üretilen klasik bir otomobildir. Araba, V8 motora sahip ilk üretim otomobiliydi ve şirketin başarılı lüks spor otomobil serisinin ilkiydi. .

S-V8, Austin-Healey 3000’in tasarımından da sorumlu olan Jensen’in Baş Tasarımcısı Donald Healey tarafından tasarlandı. Healey hem lüks hem de sportif bir araba yaratmak istedi ve sonuç S-V8 oldu. Otomobil, uzun kaputu ve alçak tavan çizgisi ile şık, aerodinamik bir gövdeye sahipti. Gövde alüminyum ve çelikten yapılmıştı ve araba 5.3 litrelik bir V8 motorla çalışıyordu.

S-V8 anında başarılı oldu ve kısa sürede İngiltere’deki en popüler arabalardan biri haline geldi. Arabanın azami hızı 130 mil/saatti ve 0-100 mil/saat hıza sadece 8,5 saniyede çıkabiliyordu. Araba ayrıca hidrolik direksiyon, klima ve dört vitesli manuel şanzıman ile iyi donanımlıydı.

S-V8, performansını ve stilini takdir eden ünlüler ve yarış pilotları arasında da popülerdi. Araba, Steve McQueen, James Garner ve hatta İngiltere Başbakanı Harold Wilson gibi kişiler tarafından kullanıldı.

S-V8, klasik tasarımını ve performansını takdir eden otomobil koleksiyoncuları arasında da popülerdi. Sınırlı sayıda üretilen otomobil, artık koleksiyonerler tarafından oldukça rağbet görüyor. Araba ayrıca özel yapımlar için popüler bir seçim haline geldi ve genellikle sıcak çubuklar ve özel arabalar için temel olarak kullanılıyor.

S-V8 ilk piyasaya sürüldüğünde devrim niteliğinde bir otomobildi ve bugün de bir klasik olmaya devam ediyor. Araba, Jensen’in başarısının bir simgesi ve şirketin yüksek kaliteli arabalar üretme taahhüdünün bir hatırlatıcısı. Araba zamansız bir klasik ve otomobil tutkunlarının yıllarca favorisi olmaya devam edeceği kesin.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here