Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Ford-Thunderbird

arabalar

Ford Thunderbird veya kısaca T-Bird, 1955’ten beri var olan ikonik bir Amerikan klasik otomobilidir. Onu zamansız bir klasik haline getiren klasik tarzı ve performansıyla altmış yılı aşkın süredir popüler kültürün bir parçası olmuştur. .

İlk Ford Thunderbird 1955’te tanıtıldı ve kısa sürede hem seyir hem de yarış için popüler bir otomobil haline geldi. İki kapılı kapalı tavan, iki kapılı üstü açık araba ve dört kapılı sedan dahil olmak üzere çeşitli gövde stillerinde mevcuttu. 200 beygir gücü üreten 292 kübik inçlik bir V-8 motorla çalışıyordu. Araba, üç vitesli bir manuel şanzımanla donatılmıştı ve elektrikli camlar, hidrolik direksiyon ve klima gibi bir dizi lüks olanağa sahipti.

Ford Thunderbird, ilk yılında 16.000’den fazla satarak ve 1950’lerin en popüler arabalarından biri haline gelerek anında bir başarı elde etti. Elvis Presley ve Steve McQueen gibi yıldızların kendi T-Bird’lerine sahip olmaları ve onları sürmeleri ile ünlüler için de popüler bir seçimdi.

Thunderbird, 1958’de daha uzun ve daha geniş bir gövde, daha büyük bir motor ve daha lüks bir iç mekan ile yeniden tasarlandı. Ford ayrıca 1960 yılında daha köşeli bir tasarıma ve daha güçlü bir motora sahip yeni bir “kare kuş” tasarımını tanıttı. Bu, satılan 100.000’den fazla birim ile Thunderbird’ün en popüler versiyonuydu.

Thunderbird, 1964’te daha modern bir görünüm ve daha güçlü bir motorla yeniden tasarlandı. Arabanın bu versiyonuna “Thunderbird II” adı verildi ve orijinal gövde stilinin sonuncusuydu. Daha aerodinamik bir tasarıma, daha büyük bir motora ve daha lüks bir iç mekana sahipti.

Thunderbird, 1983 yılında daha modern bir görünüm ve daha güçlü bir motorla yeniden tasarlandı. Arabanın bu versiyonuna “Thunderbird III” adı verildi ve orijinal gövde stilinin sonuncusuydu. Daha aerodinamik bir tasarıma, daha büyük bir motora ve daha lüks bir iç mekana sahipti.

Ford Thunderbird, zamanın testinden geçen ikonik bir klasik otomobildir. 1955’teki tanıtımından bu yana seyir ve yarış için popüler bir seçim olmuştur. Çok sayıda filmde, televizyon programında ve müzik videosunda yer alması onu zamansız bir klasik haline getirmiştir. Thunderbird, klasik stili ve performansıyla her zaman hatırlanacak klasik bir otomobildir.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here