Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Ford Excursion (2000-2005) İthalat ve İhracat Japonya Avrupa Ameri

Ford Excursion, 2000’den 2005’e kadar Ford Motor Company tarafından üretilen tam boyutlu bir SUV idi. Geniş iç mekanı ve güçlü motoruyla tanınan Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler bir araçtı. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve diğer Körfez ülkeleri de dahil olmak üzere diğer ülkelere de ihraç edildi.

BAE ve Körfez ülkeleri, arazi yetenekleri ve zorlu çöl arazisini idare etme yetenekleri nedeniyle popüler oldukları için SUV’lara yönelik güçlü bir talep görüyor. Bölgenin engebeli arazisinin üstesinden gelebilecek büyük ve güçlü bir araç olduğu için Ford Excursion bir istisna değildi.

BAE ve Körfez ülkelerindeki Ford Excursion ithalat ve ihracatı, bölgedeki otomotiv endüstrisinin önemli bir bölümünü oluşturdu. Birçok bayilik ve ithalatçı, bölgedeki müşterilerin talebini karşılamak için Ford Excursion da dahil olmak üzere Amerikan yapımı SUV ithal etme konusunda uzmanlaşmıştır.

Ford Excursion, hem benzinli hem de dizel motorlarda mevcuttu ve dizel motor BAE ve Körfez ülkelerinde daha popüler bir seçimdi. Dizel motor, dayanıklılığı ve yakıt verimliliği ile biliniyordu, bu da onu günlük yolculukları veya arazi maceraları için büyük bir SUV’ye ihtiyaç duyanlar için pratik bir seçim haline getiriyordu.

Ford Excursion, sekiz yolcuya kadar rahatça oturabildiği için bölgedeki aileler arasında da popülerdi. Ferah iç mekan ve geniş bagaj alanı, onu büyük insan gruplarını veya hacimli eşyaları taşıması gerekenler için pratik bir seçim haline getirdi.

Ancak, Ford Excursion’ın dezavantajları da vardı. Büyük boyutu dar alanlarda manevra yapmayı zorlaştırıyordu ve yakıt ekonomisi sınıfındaki diğer SUV’lar kadar iyi değildi. Ek olarak, BAE ve Körfez ülkelerindeki yüksek ithalat vergileri ve harçları, onu satın alınması pahalı bir araç haline getirdi.

Bu zorluklara rağmen Ford Excursion, BAE ve Körfez ülkelerinde büyük ve güçlü bir SUV’a ihtiyaç duyanlar için popüler bir seçim olmaya devam etti. Dayanıklılığı ve arazi yetenekleri konusundaki itibarı, onu zorlu çöl arazisinin üstesinden gelebilecek bir araca ihtiyaç duyanlar için pratik bir seçim haline getirdi.

Sonuç olarak Ford Excursion, geniş iç hacmi ve güçlü motoruyla tanınan, BAE ve Körfez ülkelerinde popüler bir SUV oldu. İthalatı ve ihracatı, büyük ve güçlü SUV talebini karşılayarak bölgedeki otomotiv endüstrisinde önemli bir rol oynadı. Dezavantajları olmasına rağmen Ford Excursion, bölgenin engebeli arazisinin üstesinden gelebilecek bir araca ihtiyaç duyanlar için pratik bir seçim olmaya devam etti.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here