Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Ferrari-288 GTO Gelişimi

araba

Ferrari 288 GTO Evoluzione, otomobil tutkunları tarafından onlarca yıldır saygı duyulan klasik bir otomobildir. 288 GTO Evoluzione, Ferrari’nin sınırlı sayıda üretilen otomobil serisinin ilkiydi ve hala şimdiye kadar üretilmiş en arzu edilen otomobillerden biri olarak kabul ediliyor. 288 GTO Evoluzione, Ferrari’nin B Grubu yarış serilerinde yarışabilecek bir araba yapma arzusunun sonucuydu. Grup B düzenlemeleri, minimum ağırlığı 1.300 kilogram ve maksimum motor hacmi 3,0 litre olan araçlara izin verdi. 288 GTO Evoluzione, bu yönetmeliklere uygun olarak tasarlandı ve 400 beygir güç üretebilen 2.8 litrelik V8 motordan güç alıyordu.

288 GTO Evoluzione’nin gövdesi Pininfarina tarafından tasarlandı ve Ferrari 308 GTB’ye dayanıyordu. Gövde hafif cam elyafından yapılmıştır ve ayarlanabilir bir arka rüzgarlık ve büyük bir ön hava barajı dahil olmak üzere çok çeşitli aerodinamik özelliklere sahipti. 288 GTO Evoluzione’nin içi de oldukça etkileyiciydi ve tamamen deri bir iç mekana ve çeşitli üst düzey bileşenlere sahipti.

288 GTO Evoluzione, 1984 ile 1986 yılları arasında sınırlı sayıda üretildi ve şimdiye kadar sadece 272 adet üretildi. Bu 272 birimden sadece bir avuç gerçekten yarışta kullanıldı. Arabaların çoğu özel müşterilere satıldı ve kısa sürede Ferrari’nin yüksek performanslı araçlar üretme taahhüdünün sembolleri haline geldi.

288 GTO Evoluzione birçok yönden çığır açan bir otomobildi ve turboşarjlı motora sahip ilk Ferrari’ydi. Motor 400 beygir gücü üretebiliyordu ve beş vitesli bir manuel şanzımanla eşleştirilmişti. Araba ayrıca ayarlanabilir bir süspansiyon sistemine sahipti ve saatte 189 mil azami hıza ulaşabiliyordu.

288 GTO Evoluzione, zamanında dikkat çekici bir otomobildi ve o zamandan beri gerçek bir klasik haline geldi. Araba, hem koleksiyoncular hem de meraklılar tarafından çok rağbet görüyor ve hala şimdiye kadar üretilmiş en arzu edilen Ferrari’lerden biri olarak kabul ediliyor. 288 GTO Evoluzione, inanılmaz performansı ve ikonik tasarımıyla her zaman hatırlanacak zamansız bir klasik.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here