Loading…
For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.

Aston Martin-DB6

araba

Aston Martin DB6, otomobil tutkunları tarafından onlarca yıldır saygı duyulan klasik bir otomobil. 1965 yılında tanıtıldı ve 1958’den beri üretimde olan DB serisi otomobillerin son evrimiydi. DB6, zamanının en başarılı Aston Martin’iydi ve en ikonik ve aranan otomobillerden biri olmaya devam ediyor. dünyada bugün.

DB6, İtalyan karoser üreticisi Carrozzeria Touring Superleggera tarafından tasarlandı ve bir yıl önce piyasaya sürülen DB5’e dayanıyordu. DB6 daha uzun bir dingil mesafesine, daha aerodinamik bir şekle ve daha büyük bir motora sahipti. 282 beygir güç üreten ve saatte 145 mil azami hıza ulaşabilen 4 litrelik, altı silindirli bir motorla çalışıyordu. Araba ayrıca dört ileri manuel şanzıman ve sınırlı kaydırmalı diferansiyel ile donatılmıştı.

DB6, halk tarafından iyi karşılandı ve performansı ve kullanımıyla övüldü. Ayrıca deri koltuklar, ahşap döşeme ve bir dizi modern olanağa sahip lüks iç mekanıyla da övgü topladı. Araba aynı zamanda ünlüler arasında da popülerdi ve Goldfinger ve Thunderball da dahil olmak üzere birçok James Bond filminde yer aldı.

DB6, 1970 yılına kadar üretildi ve yerini DBS aldı. Üretim süreci boyunca DB6, iki kapılı bir coupe, iki kapılı üstü açılır bir araba ve dört kapılı bir sedan dahil olmak üzere birkaç farklı gövde stilinde sunuldu. Araba ayrıca siyah, kırmızı, mavi ve yeşil dahil olmak üzere geniş bir renk yelpazesinde mevcuttu.

Bugün, Aston Martin DB6 klasik bir otomobil olarak kabul ediliyor ve koleksiyonerler tarafından oldukça rağbet görüyor. Arabalar inanılmaz derecede nadirdir ve müzayedelerde yüksek fiyatlara satılabilirler. DB6’nın bozulmamış bir örneği kolaylıkla 200.000$’ın üzerine satılabilir.

Aston Martin DB6, otomobil tutkunları tarafından onlarca yıldır saygı duyulan klasik bir otomobil. 1965 yılında tanıtıldı ve 1958’den beri üretimde olan DB serisi otomobillerin son evrimiydi. DB6, zamanının en başarılı Aston Martin’iydi ve en ikonik ve aranan otomobillerden biri olmaya devam ediyor. dünyada bugün. Zamansız tasarımı, lüks iç mekanı ve güçlü motoruyla DB6, her zaman bir klasik olarak hatırlanacak bir otomobil.

classicsofarabia.com – الصفحة الرئيسية لعشاق السيارات الكلاسيكية في الشرق الأوسط سيارات كلاسيكية للبيع في الشرق الأوسط ، مزاد ، قطع غيار سيارات ، منتدى مجتمعي ، سوق ، مجلة ، مدونة ، دليل أعمال. الإمارات العربية المتحدة (الإمارات العربية المتحدة) – اليمن – تركيا – تونس – سوريا – المملكة العربية السعودية (السعودية) – قطر – فلسطين – عمان – المغرب – ليبيا – لبنان – الكويت – الأردن – العراق – مصر – قبرص – البحرين – الجزائر

[mc4wp_form id=24194]

click here